Sport

Sensacyjny wynik w pierwszej kolejce turnieju Ligi Europy! Legia pokonała moskiewski Spartak i wysunęła się na miejsce pierwsze w klasyfikacji swojej grupy!

kluby piłkarskie z Polski naprawdę rzadko zapewniają polskim kibicom pozytywne doświadczenia w zmaganiach europejskich i należy mieć świadomość tego. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zazwyczaj nasze kluby błyskawicznie ponoszą porażki w rozgrywkach kwalifikacyjnych i kończą swój udział w europejskich rozgrywkach. W trwającym aktualnie sezonie kibice futbolu z Polski mogli być jednak znacznie mocniej ucieszeni z formy polskich klubów. W rozrachunku końcowym wyłącznie Legia trafiła do fazy grupowej zmagań europejskich, jednakże reszta klubów w trakcie eliminacji sobie radziła całkiem dobrze. Dzisiejszego dnia jednak chcemy skoncentrować się na grze Legii z Warszawy, która w środowy wieczór zaczęła rywalizację w grupowej fazie Europa League. Rywalem w premierowym meczu grupowej batalii był Spartak z Moskwy, a więc niezwykle zasłużony zespół pochodzący z Rosji.

Mnóstwo dziennikarzy sportowych przed tym spotkaniem jednomyślnie twierdziło, iż Legii Warszawa niesamowicie ciężko będzie starać się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Spartak z Moskwy przed tym starciem zdawał się klubem znacznie silniejszym i mistrz PKO Ekstraklasy musiał się naprawdę postarać, aby wywalczyć chociaż remis podczas tego meczu. Jednak sytuacja podczas spotkania przedstawiała się nieco inaczej, co z pewnością jest świetną nowiną dla futbolowych sympatyków z Polski. Gracze szkoleni przez Michniewicza Czesława już od pierwszych minut tego meczu zgotowali gospodarzom i kilka razy znaleźli się blisko zdobycia gola. Bez cienia wątpliwości zawodnicy Spartaka Moskwa byli naprawdę zadziwieni tym, w jaki sposób to starcie rozegrali gracze mistrza ligi polskiej. Naprawdę rozważna okazała się taktyka Legii z Warszawy i można było w niej dostrzec pomysł na to spotkanie. Mogło się wydawać, iż starcie zakończone zostanie remisowym rezultatem w chwili, kiedy na tablicy wyników wybiła dziewięćdziesiąta minuta pojedynku. Jednak w doliczonym czasie gry zawodnicy mistrza rozgrywek polskich wyprowadzili błyskawiczną kontrę, która zakończyła się golem dla przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego. Jeszcze pod koniec meczu gracze Spartaka Moskwa jeszcze się starali strzelić trafienie wyrównujące, lecz nie starczyło im czasu i to piłkarze mistrza naszego kraju mieli możliwość świętować trzy punkty.

Zostaw komentarz