Sport

Kilku zawodników odstrzelonych z składu Polski! Trener Paulo Sousa ogłosił w tym tygodniu listę zawodników reprezentacji naszego kraju na Starego Kontynentu Mistrzostwa!

O zaprezentowaniu się w rozgrywkach na poziomie mistrzowskim rozmyśla sporo młodych zawodników, których marzeniem życiowym jest gra profesjonalna w nożną piłkę. Nie ma wątpliwości co do tego, że piłka nożna to aktualnie najchętniej oglądana dyscyplina na świecie. Od młodych lat dzieci po to trenują, by kiedyś rozgrywać spotkania na największych boiskach do nożnej piłki. Należy jednakże wiedzieć o tym, iż droga do pozostania zawodnikiem nie jest najłatwiejsza i zmusza do wielu wyrzeczeń. Młodzi chłopcy, którym się powiodło między innymi dlatego wzbudzają z reguły animozję i tym samym respekt w gronie własnych rówieśników. W czerwcu startować będą europejskie mistrzostwa w piłce nożnej, w których toczyć batalię będą dwadzieścia cztery zespoły. Dowodzi bez żadnych wątpliwości to, że na wielbicieli piłki nożnej czekają niesamowite doznania. Turniej Starego Kontynentu mistrzostw ciągnąć się będzie przez miesiąc czasu, a więc bez grama wątpliwości będziemy odbiorcami dużej ilości goli a także meczów futbolu. Selekcjoner Sousa Paulo przedstawił listę piłkarzy na turniej Mistrzostw Europy, i dlatego w tym artykule z kolei mamy ochotę się skoncentrować na reprezentacji Polski.

Od kilku dekad przedstawianie listy graczy na dużej rangi rozgrywki jak na przykład światowe mistrzostwa a także mistrzostwa Starego Kontynentu potrafi obudzić gigantyczne doznanie w naszym kraju. Zwykle przytrafiały się w takiej chwili niespodzianki, które nie każdemu przypadły do gustu. W przypadku tych powołań było identycznie. Bez cienia wątpliwości dużym zdziwieniem, gdy trener Sousa Paulo przedstawił graczy listę był brak w narodowej kadrze Grosickiego Kamila, który przez wiele lat stanowił ofensywną siłę naszej piłkarskiej drużyny. Od długiego czasu reprezentant West Bromwich Albion nie występuje często i jest to przyczyną główną tego, iż trener Sousa nie miał chęci powołać Turbogrosika do składu piłkarskiej drużyny narodowej na czempionat europejski. Teoretycznie posiadamy naprawdę drużynę narodową, która rywalizować może o bardzo dobry wynik na europejskich mistrzostwach. Zostaje nam w takim przypadku czekać na otwierający mecz Mistrzostw Europy, w którym polska reprezentacja grać będzie ze słowacką drużyną.

Zostaw komentarz