Sport

Tottenham Londyn ograł Manchester City po bramce w ostatnich minutach! Fantastyczne starcie i przegrana mistrza angielskiej ekstraklasy w hicie kolejki!

Bardzo dużo futbolowych sympatyków z całej Europy uważa, że angielska Premier League jest aktualnie najbardziej atrakcyjną piłkarską ligą na całym świecie. Angielska Liga przez dekady budowała własną popularność, a świetnym tego dowodem są wyniki sprzedaży, które te rozgrywki osiągają co roku. Drużyny piłkarskie z Anglii niemal w każdym sezonie fenomenalnie grają w rozgrywkach europejskich i warto o tym pamiętać. Fantastycznym przykładem tego jest między innymi fakt, iż w tej chwili panującym triumfatorem Ligi Mistrzów jest Chelsea, czyli zespół z ekstraklasy angielskiej. Manchester City także ma ochotę na zwycięstwo w tych ekskluzywnych rozgrywkach pucharowych i to z pewnością. Zawodnicy City zakwalifikowali się do wielkiego finału Ligi Mistrzów w minionym sezonie, lecz wtedy zmuszeni byli uznać wyższość klubu prowadzonego przez Tuchela Thomasa. Dla szkoleniowca mistrza angielskiej Premier League Guardioli, który w obecnym sezonie zrobi wszystko, by zdobyć wymarzone trofeum europejskie był to z całą pewnością spory cios.

Mistrz Anglii jest na perfekcyjnej drodze, by ułatwić sobie drogę po puchar Champions League i należy zaznaczyć ten fakt. Wypracowali sobie dużą przewagę nad resztą stawki w ekstraklasie angielskiej, co da im możliwość zdecydowanie mocniej skoncentrować się na rywalizacji w Europie. gracze mistrza Anglii toczyli bój Tottenhamem Londyn w trakcie weekendu i bez wątpienia nie oczekiwali tak ciężkiego meczu. Dynamicznie ruszyła do ataku od początku meczu ruszyła ekipa Tottenhamu, czego efektem był gol już w 4 minucie meczu. Zawodnicy City byli zobligowani ruszyć do gonienia rezultatu. Kiedy futbolówkę do bramki w 36 minucie umieścił Ikay Guendogan doprowadzając tym samym do rezultatu remisowego fani piłkarscy z Manchesteru bez cienia wątpliwości ucieszyli się. W drugiej odsłonie tego starcia do głosu ponownie doszli piłkarze Tottenhamu, którzy z pomocą Harryego Kane'a objęli prowadzenie. Wydawało się, iż ten pojedynek skończy się trzema punktami dla gości, ale w 92 minucie z jedenastu metrów doprowadził do remisu Mahrez. W ostatnich sekundach arbiter tego meczu zarządził rzut karny dla Tottenhamu Hotspur. Harry Kane zamienił karnego na gola i takim sposobem zapewnił komplet punktów dla Tottenhamu Hotspur.

Zostaw komentarz